načítám data...

riderhenry

JménoPetr Blahůšek
BydlištěBrno-město
Registracepřed 4.4 rok.
Poslední aktivitapřed 11.3 hod.
Komentářů u článků205
Pozitivních komentářů u článků53
Negativních komentářů u článků4
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

riderhenry
21. prosince 2019, 21:18
-1
Lexus RC 300h: Vůz perspektivního bezdětného muže

Hlavně když se člověk podívá na údaj maximální rychlosti, tak ho to svižné cestování tak nějak taky přejde (a na to by asi takové GT mělo být, ne?) :D Moc bych nečekal, že u kupéčka za 1,5 miliónu bych snad mohl být na dálnici tímto údajem při běžném cestování limitován... Tady ten design vyvolává trochu nesplnitelná očekávání.

riderhenry
17. prosince 2019, 22:01
0
Ptejte se: Malý rychlík pro malou rodinu

Jo, jenom pro ty je 130i :D

riderhenry
17. prosince 2019, 21:10
0
Ptejte se: Malý rychlík pro malou rodinu

Taky jsem to chtěl napsat, ale pak jsem si to rozmyslel. Šestiválec je určitě více než lákavá volba, ale to je spíš fajn auto "na vše" pro single páry, než nákupní taška do města. Nevím, jak moc ocení manželka 12+ spotřebu po městě a především to, že když chce člověk to auto udržet ve fajn stavu, jsou náklady prostě o dost vyšší, než u Swifta.

riderhenry
07. prosince 2019, 01:08
0
BMW M850i xDrive: Ďábel je v detailech

To jsem rád, že v tom nejsem sám :) Úplně souhlasím s tím, že mi vlastně vadily hlavně ty přístroje. A taky jde vidět, že i přes to, že to je relativně (minimálně v rámci kategorie) řidičské auto, tak je pořád prostor pro M8.

Jo a doporučoval bych vyzkoušet chování s vypnutou stabilizací. Fakt je to daleko příjemnější, než by člověk vzhledem k velikosti, hmotnosti a koncepci čekal.

riderhenry
29. listopadu 2019, 00:09
0
Volvo XC60 B4: Lepší místo k životu

Tomu rozumím, ale nechcete mi snad tvrdit, že to technice auta snad nějak dělá dobře, že ne? Navíc bylo spočítáno, že při krátkých stáních startstop palivo nespoří, ale naopak spotřebovává (ale o tom bych se asi nerad hádal - možná už jsou ty technologie i v tomto dál, než když se to řešilo...).

riderhenry
22. listopadu 2019, 13:33
0
Bazarový snílek: Co bych si koupil, kdybych nebyl srab

Však já to taky psal s nadsázkou... Jinak Miaty mě už taky moc nebaví, a to jednak kvůli tomu "hypu" okolo, ale i díky komunitě, která už odpovídá tomu, jak dostupné auta to jsou. Ale na některá moderní BMW zase spíš nedám dopustit, respektive málokdy se mi konkurence líbí víc (Xka a různý nesmysly neřeším...).

riderhenry
21. listopadu 2019, 19:56
1
Bazarový snílek: Co bych si koupil, kdybych nebyl srab

beaster: Koukám, že jak se nejedná o BMW, seš docela fajn kluk :D

riderhenry
21. listopadu 2019, 19:54
0
Volvo XC60 B4: Lepší místo k životu

Tak v mém případě by pořád zůstala možná až extrémní úcta k baterce a startéru, takže bych ho vypínal i tak, ale rozumím :D Třeba u XC90 D5 před faceliftem mi start-stop připadá přímo "degradující", jak nutí to auto pochrochtnout při každém rozjezdu. Ale já to prostě nemám rád (asi jako jakékoliv umělé částečně až vůbec nefungující zelené omezení...).

riderhenry
21. listopadu 2019, 18:00
0
Volvo XC60 B4: Lepší místo k životu

Tomu věřím (já to moc nehodnotím, tak nemůžu rozporovat ani kdybych snad chtěl). Ale až díky Volvu jsem si uvědomil, nakolik jsou systému typu iDrive (s ovladačem na středovém tunelu) ergonomicky lepší a naprosto chápu Mazdu, že její displej "nedotykuje" za jízdy. To považuji za velice dobré řešení, byť jsem obecně spíš proti zákazům čehokoliv... Ještě k té ergonomii - třeba vypínání start-stopu na druhé straně menu u Volva je za mě hodně špatné. Vždyť to dělá snad 90% lidí po každém nastartování. U Mazdy (nevím jak nejnovějších) a BMW člověk vypne jedním tlačítkem, což považuji za nutnost.

riderhenry
20. listopadu 2019, 15:35
0
Volvo XC60 B4: Lepší místo k životu

Jsem rád, že Volva už jsou schopna konkurovat na více frontách, než jenom co se bezpečnosti a "skandinávského přístupu" týče. Nemůžu jim ale odpustit výhradně dotykové ovládání (není to pohodlné a k bezpečnosti to má taky hodně daleko) systému a taky mi nepřijdou úplně vkusné varianty R design, které nesedí jak k poměrně slabým motorům, tak i ke značce jako takové. Ale chápu, že z marketingového hlediska je to "potřeba".

riderhenry
20. listopadu 2019, 15:19
0
Volvo XC60 B4: Lepší místo k životu

Ono je to právě let skoro 20 (pokud se nepletu, výroba začala v roce 2000). Pro ilustraci je dobré připomenout zase trochu podobnou situaci s jiným poměrně těžkým soupeřem a novější V70 (respektive XC70...).

riderhenry
18. listopadu 2019, 21:29
0
BMW M850i xDrive: Ďábel je v detailech

Já bohužel neřídil zase AMG, ani žádné současné Mko s osmiválcem. Věřím, že každému sedne něco jiného a je potřeba si to vyzkoušet. Ale M850i je rozhodně o dost zajímavější, než by člověk od toho auta čekal. Není to určitě jenom nějaký imagemaker (samozřejmě nepopírám, že tak bude většinou stejně fungovat, úplně stejně jako většina AMG, 911 apod. u nás), vždyť i recenze má velice fajn.

Ještě k té konkurenci. MB má "jen" šestiválec, o něco horší dynamiku, cena o 300k nižší. (srovnatelnější je spíš AMG 63 vs. M8). 911 mi přijde už trochu jinak zaměřená, takže tam je to spíš o těch preferencích. Takže jo, možná za 3,4 míče BMW něco extra postavilo, ale to nemůžu plnohodnotně posoudit (možná k tomu máš ze všech tady nejblíž, tak třeba až se v M850i svezeš...). Minimálně ta cena není v rámci konkurence nijak mimo.

riderhenry
18. listopadu 2019, 20:46
0
BMW M850i xDrive: Ďábel je v detailech

To jste se mezi těmi prvními příspěvky v tom autě oba svezli, nebo jsou ty všechny závěry fakt postavené na vodě? Na jednu stranu to chápu, sám bych možná do podobného uvažování sklouzl, ale zrovna 8er fakt není auto, které bychom měli BMW vyčítat. Na to jsou tu jiná auta.

riderhenry
16. listopadu 2019, 22:30
0
BMW M850i xDrive: Ďábel je v detailech

Super článek, dobře vystihuje auto! Hlavně ta část "Tohle auto na mne celou dobu působilo, jako by někde v Mnichově skládali to nejvíc nejlepší auto pro jednoho řidiče, jeho krásnou ženu a pár kusů zavazadel. Jako auto na pohodlnou a neobtěžující přepravu neslušnými rychlostmi. Neskládali auto na show, jen prostě vyrobili bez skrupulí nejlepšího bavoráka pro člověka, který nechce M5, protože je moc tvrdá, a zároveň chce ryze osobní, nikoli skupinový automobil." Je to taková oslava automobilismu trochu jiným způsobem, než třeba u Miaty nebo M modelů. Ne však nezábavná - to byl pro mě asi největší šok. Na druhou stranu mi přeci jen pár věcí v článku chybí, i když chápu omezení v podobě rozumné velikosti recenze... Sice jsem měl auto jen na jeden den, ale za to o to intenzivnější a můžu říct, že z dojmu "za ty prachy je to nesmysl" (což bych sem sám psal, nemít tu zkušenost) jsem přes fázi "ta cena je adekvátní" druhý den ráno auto odevzdával s pocitem "potřebuji čtyři milióny". Srovnání s M5 bych moc neřešil, od toho tady je M8. I když ta je pro M850i až nepříjemně cenově blízko. Kromě toho, že to je taková perfektní oslava technologií, tak to hlavně všechno dobře funguje. Nechcete automaticky parkovat? Nemusíte. Ale když jo, funguje to intuitivně a sám jsem se přistihl, že jsem to vlastně v unavený v noci velice rád použil. Ergonomie klasicky dokonalá. Adaptivní nastavení všeho opravdu dává smysl a auto zvládá fungovat jednak naprosto luxusně, tak i s vypnutou stabilizací na zakroucených okreskách (a jak je to řiditelné ve smyku jsem fakt nechápal). Jak i autor psal, do toho auta každý sedne a prostě ví, co a jak. Nemusí listovat v iDrive, naopak je až překvapený, jak málo věcí je potřeba "štelovat". A ty sedačky... Strávil jsem v tom v podstatě 13 hodin v kuse a vůbec jsem o tom nevěděl. Je škoda, že se jich asi moc neprodá. Obzvlášť jestli už ten katastrofálně nespolehlivý osmiválec vychytaly tak, jak slibují.

Ještě k tomu nepoužitelnému místu vzadu - taky mě to vzhledem k rozměrům auta překvapilo. Na druhou stranu tu je praktičtější a jen o trochu méně elegantní GranCoupé. Tak snad bude stejně skvělé, protože co kdyby člověk k těm penězům nějak přišel a chtěl děti vozit trochu stylověji...

riderhenry
02. listopadu 2019, 01:06
0
Volvo XC90 B5: Důležité rozhodnutí

To auto je strašně rozporuplné. Na jednu stranu mu fandím, protože je pro Volvo důležité, na druhou stranu mi zrovna u tak velkého modelu už dost vadí ty menší motory. Nejde přeci jen o nějakou dostatečnost výkonu, ale spíš i o to, co člověk dostane za svoje peníze a co dostane jinde. Nejde vše omlouvat ekologií a spotřebou, když soudobá konkurence nabídne šestiválce (kultivovanost, projev) a často i trochu lepší dynamiku při stejné spotřebě... Zase posun tam s faceliftem je, sice nedostane člověk větší objem, ale ty rozdíly jsou znatelné a rád bych to vyzkoušel. Zrovna před pár dny jsem si po nějaké době XC90 s nejsilnějším ropákem (před faceliftem) trochu osvěžil a nepůsobí to vyloženě pomalým dojmem, ale když pak člověk uváží tu cenovku... A co mě teda překvapilo nejvíc, tak po sedmi hodinách jsem byl z těch R-dseignových sedaček docela rozlámaný. Buď stárnu, a nebo byly starší "křesílka" ve Volvech pohodlnější.

Zase když se vrátím úplně na začátek - ona vlastně první XC90 byla o dost tragičtější, co se srovnání s nějakou první X5 a Q7 týče. Strašně pomalý a neefektivní automat, dynamika spíš nedostatečná... Viděno touhle optikou se vlastně Volvo posouvá dopředu rychleji, než konkurence. Když člověk uváží tu maximální možnou bezpečnost, co za svoje peníze může dostat, dává to jako auto pro "obyčejné movitější lidi" vlastně ještě větší smysl, než dřív. Takže OK.

PS: Fakt testovacího jezdce vůbec nerozčilovalo ovládání všeho na dotykovce? Já to teda nedával a i majitel (otec) po pár letech provozu přiznal, že mu to prostě nevyhovuje. V zásadě je už pak úplně jedno, jestli člověk něco nastavuje za jízdy (třeba teplotu, výhřev sedaček), nebo napíše SMS. Vlastně spíš naopak - k telefonu se alespoň nemusí natáčet, ten si podrží kde chce... Tohle je jednoznačně špatné.

riderhenry
12. září 2019, 15:16
1
Peugeot Rifter + stan Hussarde Quattro: Ideál aktivní rodinky

Za polovinu by mi to zase tak drahé nepřišlo, když lepší střešní box stojí 20 - 30 000 Kč. Chápu, že konstrukčně není zas tak jednoduché udělat něco, co jezdí na střeše auta a musí splňovat řadu kritérií.

riderhenry
11. září 2019, 21:36
0
Peugeot Rifter + stan Hussarde Quattro: Ideál aktivní rodinky

Optika cen obytných vozů je docela šílená, takže souhlasím. Hodně mě lákalo okusit tuhle "svobodu", ale při prvotním zkoumání nákladů jsem došel k tomu, že bych si to asi nedokázal ospravedlnit. Nemluvě o dost negativním zážitku z krátké jízdy v jednom poměrně luxusním obytňáku. Představa, že bych s tím jel přes půl Evropy je dost šílená. Takže ano, stan je OK. Ale víc se mi líbí nápad spaní v kufru nějaké staré XC90, nebo něčeho podobného (...co koupím jen za cenu toho stanu :) ).

riderhenry
11. září 2019, 17:36
0
Peugeot Rifter + stan Hussarde Quattro: Ideál aktivní rodinky

Omlouvám se, jsem slepý, respektive oslepila mě asi ta cena stanu :D

riderhenry
11. září 2019, 16:14
0
Peugeot Rifter + stan Hussarde Quattro: Ideál aktivní rodinky

Moc nechápu ten stan - většina aut má max. zátěž střechy 100 kg (včetně tohoto). To nějak nesedí ke dvěma lidem (o čtyřech ani nemluvě) ve stanu... Nebo mi něco uniklo?

riderhenry
06. září 2019, 20:52
1
Rover 75: Bitva o Británii

Na všechny pády to vyvolává otázky :D

riderhenry
06. září 2019, 17:48
4
Rover 75: Bitva o Británii

Přemýšlím, jestli vůbec jde uvažovat o koupi auta po někom, kdo ho vyšperkuje takovými "koberečky" :D

riderhenry
03. září 2019, 22:32
2
Volvo S90 T6 Polestar: Když máte víc, než jen peníze

Pro rodinu by se mi to docela líbilo (případně V90), ale jak už tu i v testu zaznělo, měl bych trochu problém s těmi "sportovními" prvky. Ze zkušenosti mi to auto přišlo poměrně líné (samozřejmě v rámci jeho výkonu a srovnání s jinými podobně výkonnými auty - pro mě hlavně BMW 540i) a rozhodně bych mu nehádal udávaný výkon, kdybych o něm nevěděl (za to ten čtyřválec klidně :D ). Ale osobně mi přišlo, že to zabíjí (u Volva se chce říct až klasicky) pomalý a na dnešní dobu občas i zmatený automat. Díky tomu mi design auta připadá nepatřičný a raději bych stejnou techniku spíš v normálním obalu, protože takhle by si snad člověk mohl myslet, že se jedná o nějakou konkurenci aut typu M550i... Taky včetně rozumnějšího rozměru kol. Dle mého názoru nemá aktuálně Volvo v nabídce techniku, která by byla hodna podobně šílených designových kreací. Ale zase doba je taková a jen u nás v ulici stávají 2 Passaty 2.0 TDI R-line a věřím, že strašně moc kolemjdoucích se z těch aut fakt i pose*e... Auto je to více než fajn, jen to nechce očekávat jakoukoliv sportovnost (se kterou se to bohužel ale prodává...).

riderhenry
29. srpna 2019, 21:48
3
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Tomu nevěřím. Podle mě ty nálepky žádný racionální důvod prostě nemají :D A naše dvouletá dcera obě naše auta bezpečně pozná i na dálku, a to na něm její jméno rozhodně není.

riderhenry
29. srpna 2019, 12:00
0
Autíčkář na megalovu: Průlet inzercí od A do Z

Mám strašnou chuť se na to auto podívat, ale raději to neudělám, ať se nedostanu do problémů :D

riderhenry
28. srpna 2019, 21:07
0
Autíčkář na megalovu: Průlet inzercí od A do Z

Tak já o nějaké koncernové V10/V12 docela uvažoval, když jsem cítil potřebu většího auta. A přijde mi, že nejlevnější kusy byly pořád o fous dražší :)

riderhenry
27. srpna 2019, 21:20
0
Autíčkář na megalovu: Průlet inzercí od A do Z

100k je nějak podezřele málo :D

riderhenry
22. srpna 2019, 10:05
0
Kia Sorento 2.2 CRDi GT Line: K ideálu chybí dva válce

Opomenu design (a v mém případě i určitou antipatii ke značce...), to je subjektivní, ale co mi to auto dá "navíc" oproti konkurenci? Chybí mi jakékoliv vyprofilování, prostě je to strašně "šedé" auto, podobně jako třeba ten nepřekonatelný Kodiaq, kterého bych měl teda asi raději už jen kvůli tomu, že nepůsobí tak strašně plastově.

riderhenry
21. srpna 2019, 22:53
0
Kia Sorento 2.2 CRDi GT Line: K ideálu chybí dva válce

Zase na mě jdou deprese. Ne, tohle nebudu nikdy potřebovat :D

riderhenry
10. srpna 2019, 23:27
2
BMW 540i xDrive: Polštářky, dříví a rychlost.

Tak tak, měl jsem úplně stejný pocit. Akorát mi to v některých situacích (s nadsázku) připomínalo Nissan GT-R, protože ta samozřejmá trakce a schopnost jet rychle (byť to auto to šíleně maskuje) mi přišla na "neeMkový" model šílená. Navíc do toho člověk přesedne z dnes už stařičké E90 a vlastně ho tam nic neštve, všechno funguje jak má a není potřeba před normální jízdou půlku auta povypínat... Žádné váhavé řazení, špatná odezva, nedejbože snad nízký výkon... Za mě asi fakt nejlepší auto "na všechno".

riderhenry
09. července 2019, 21:23
1
BMW 523i E39 vs Opel Omega 2.6 V6: To nejlepší z levných velkých zadokolek

Tohle mě strašně baví! A popravdě se musím podívat, jak ty E39 vycházejí. Sice už jsou to staré vrány, ale pořád mě to k nim táhne. Taky to bylo první BMW, co jsem řídil, když jsem jako "profi řidič" vezl zákazníka do Vídně na letiště s 530D s totálně vymláceným zadním podvozkem, takže se zákazník na každém kanálu praštil hlavou o strop :D Stav dělá určitě hodně.

riderhenry
05. července 2019, 10:25
0
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Je pravda, že jsem to psal po paměti a když jsem se teď na nějaké fotky díval (myslím především Q7 a Q8, i když teda u BMW přestřelili už i u 7er a kdo ví, co ještě přijde...), tak musím uznat, že se jim ten nevkus v podobě obřích masek povedlo zakomponovat daleko líp, takže bod pro tebe. Ale teda nelíbí se mi ty auta vůbec a i fotka, kterou jsi poslal, kde je vidět velmi vkusně naspecifikované auto, tak nějaká podobně vkusná 5er nebo i nová 3er na mě působí (naštěstí) stále o kus lépe.

riderhenry
04. července 2019, 21:47
0
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Tak on zrovna současný design Audi já osobně řadím z hlediska nevkusnosti asi na stejnou úroveň, jako "ledvinkové" BMW. Jen u toho BMW je to docela obrovský skok, zatímco "běžná" Audi se mi nelíbila nikdy a současný "mastodontní" design není až tak jiný oproti dřívějšku.

riderhenry
04. července 2019, 18:54
6
KIA ProCeed 1,4 T-GDI: Omluva normálnímu autu

Myslím, že příští majitel už se dopředu může těšit na tu karbonovou marmeládu, co najde v motoru :D

riderhenry
04. července 2019, 15:51
1
Ledvinky u BMW se snaží zaujmout všemi dostupnými způsoby. Proč?

Přesně to mě hned napadlo. Ono teda i X5 může vypadat ještě docela OK, když se připlatí za černé ledvinky. Ale i tak... Když mám tak odlišné zákazníky a stačí vyměnit jen pár plastových dílů... Ono celkově ta globalizace v autech moc automobilkám nefunguje, zdá se mi.

riderhenry
03. července 2019, 21:15
3
Střípky z historie Volva: Kterak si zákazníci postavili XC90

Jak SUV nemám rád, tak XC90 pořád beru jako fajn rodinné auto. I když asi přišlo na trh z pragmatických důvodů, byla to prostě trefa a nestalo se z něj "jen další SUV", ale zkrátka jedno z mála aut, které opravdu zvládlo přepravovat sedmičlennou rodinu daleko od domova s menšími kompromisy, než kde jaký autobus. A to do té doby Volvo nenabízelo, i když se to k němu vyloženě hodí. Stejně celkový charakter Volva sedí k segmentu k SUV ze všech "prémií" nejvíc - na co sportovní SUV? Vždyť tady má jít o pohodlí a bezpečnost... Škoda, že první generace s naftovými motory žere (hlavně s pomalým automatem) jak benzínové osmiválce od konkurence, přitom s dynamikou přetíženého Transitu... Ale jo, pořád je to jedno z TOP aut, co bych si do větší rodiny dokázal představit. Ale možná je to hodně i odporem ke klasickým MPV, který je prostě stále větší, než nenávist k SUV... Kéž by dělali V70 s tím V8 od Yamahy.

riderhenry
01. července 2019, 20:00
0
riderhenry
15. června 2019, 14:22
0
Okruhové ježdění: Poučení z krizového vývoje

A co Písek? Mně osobně se líbí z kinder okruhů asi zatím nejvíc a poloha mi přijde srovnatelně dobrá se Sosnovou, možná i o něco lepší.

riderhenry
14. června 2019, 15:21
0
Audi A1: Tohle není jen drahé Polo!

Jasně, nejsme v rozporu v zásadě asi v ničem. Nekvalitní plasty jsem myslel v A1. U ostatních Audi si to dovolit netvrdím. A třeba BMW 5er mi přijde materiálově super, tam tu "degradaci" taky nevidím. Tím fiatem jsem neargumentoval v tom smyslu, že to je snad prémiovější značka nebo že je v něčem lepší, ale že ty maminy, co v tom pak ve finále jezdí, by možná toho "fiátka" raději, protože jim víc ladí s kabelkou, než tu "předraženou" A1. To byla moje pointa. Ale jasně, Fiat 500 v akci 1+1 zdarma k SQ8 nedostaneš :D

riderhenry
13. června 2019, 23:41
2
Audi A1: Tohle není jen drahé Polo!

Ano, Audi sází na to, že lidi prostě nepůjdou k "podřadným" značkám. Ale když pak člověk vidí některé ty plasty... Dřív alespoň platilo, že sice měl člověk v Audi techniku svého podřízeného v Passatu, ale alespoň ten interiér byl kvalitní... U BMW si zase člověk řekl, že mu ta jednička hrabe zadníma kolečkama (i když cca 50% majitelů stejně nasazovala řetězy na předek...). Áčko bylo zajímavě stavěné a jasná volba pro movité důchodce :D Ale dnes už cítím spíš jen tu předraženost a sázku na marketing a značku. Nějak mi tam ten skutečný smysl trochu uniká, protože už je to fakt víc předražené Polo, než tomu bylo dřív. Třeba první A2 - naprosto nepochopené auto, ale přitom úplně jinde, než první Fábie (hodně jinde...), a poměrně dost revoluční - prostě se dalo vyloženě ukázat prstem, co na tom autě stojí víc peněz. Ale v čem tahle A1 konkrétně vyniká? Nemůžete postavit auto s koncernovou technikou, dát tomu trochu hezčí karoserii a hrát si na to, že by si to měl někdo koupit místo legendárního Mini, které nemá už od samého (novodobého) počátku žádnou logiku, což je jeho zbraň. To ale od chorobně ledově konzervativního Audi fakt nechceš... Za mě fail. A věřím, že spousta "ženušek", co s tou A1 budou žít, by daleko víc ocenily funky pětistovku, i přes veškeré její faktické nedostatky a neuvěřitelnou zastaralost. A manžel by mohl koupit milence taky jednu a ještě by zbylo...

riderhenry
10. června 2019, 23:21
1
Ptejte se: Na každý den i na okruh za 200 tisíc

V zásadě souhlasím. Ona E9x je sice moc fajn, ale obzvlášť když má na to auto člověk nějaké nároky, co se správné funkce a stavu týče, tak to není úplně fajn kandidát na auto v situaci "felda už mě nebaví, tak něco vyberu na lízačku a z výplaty mi zbude akorát 1 500 K na jídlo". Ale teda zase "vysypat" do tohoto auta 100 000 Kč, aby bylo trošku OK, to chce mít fakt velkou smůlu (nebo kupovat v AAA) a/nebo vyloženě fajn mechanika.

riderhenry
10. června 2019, 23:18
0
Ptejte se: Na každý den i na okruh za 200 tisíc

Jenže Brno je, obávám se, moc rychlé i pro nižší kategorii divize M apod. Ono je stejně lepší jít do kompromisu normální silnice + mýto, než do extrému normální silnice + masarykáč. S rozpočtem 200 000 Kč mi přijde Miata fajn právě kvůli tomu, že tě ten okruh fakt nezrujnuje (platíš vyloženě jen gumy a palivo, jinak to auto krásně zvládá) a zároveň tam je ten benefit zadokolky, která se dá jen pomocí geometrie hezky doladit a asi bych raději upravoval Miatu, než Swifta. Ale celé je to stejně absurdní :) Možná snad ještě ta 130i, ale nemám osobní zkušenost. Zároveň tam poteče šíleně peněz už jen za běžný provoz, nedejbože po okruhu.

riderhenry
10. června 2019, 17:29
0
Ptejte se: Na každý den i na okruh za 200 tisíc

Tak je pravda, že v Mýtě i sériová MX-5 pobaví dosyta a hlavně vydrží v podstatě neomezeně, což bude pravděpodobně hlavně hmotností. Ale jinak ne že bych se tomu dotazu chtěl vyloženě smát, ale jak psal (mimo asi další soudruhy) Beastar, je to totální nesmysl. Už požadavek "cestovní auto, co bude bavit na okreskách" je často moc velký kompromis, ale skloubit okruh a denní použití za 200 000 Kč, to je zkrátka nereálné. Osobně nemám rád ostrou jízdu s předokolkami (což tazatel taky naznačuje svou preferencí RWD), takže odpadává většina HH. A pak už zbývá strašně málo a o to větší kompromisy. E46/E90 sice zvládne možná jedno rychlé kolo, ale hlavně bych fakt nevěřil, že půjde dávat nějaké track daye bez investic desítek tisíc. Což jsme pak mimo rozpočet... Takže vlastně ano, s daným rozpočtem to musí být Miata :D

riderhenry
10. června 2019, 16:41
9
Ptejte se: Na každý den i na okruh za 200 tisíc

Jet s Miatou Brno je asi takový adrenalin, jako rybaření tady vedle na Svratce... ;)

riderhenry
09. června 2019, 15:19
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Určitě se v tomhle shodneme. Ale za sebe bych si dovolil jen takový lehký povzdech, že všichni ti lidé, co to BMW a Audi pak vyberou (v jaké verzi lepší moc nerozvádět -typicky hodně čtyřválcové nafty a sportovního paketu k tomu, že ano...) na základě těch sportovních ambicí, stejně spíše ve finále trpí těmi ústupky "sportovnosti", kterou nevyužijí (viz moje zkušenost ze slalomu, což se týká tak promile řidičů), a i zenové Volvo by jejich tempo s prstem v nose zvládlo (on třeba rozdíl v agilitě první a druhé XC90 je asi jako rozdíl mezi MX-5 a Octávii 1.9 TDI)... Prostě ten "zen" je spíš v designu, v té 100% bezpečnosti a dá se používat jako výmluva pro absenci patřičnějších motorů, což je z mého pohledu největší nevýhoda oproti konkurenci, se kterou bych měl ve větších modelech velký problém.

riderhenry
08. června 2019, 21:26
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Volvo je ale fajn auto právě pro ty lidi, kteří autům nerozumí. Znalec právě častěji chce "něco víc" a tak si vybere něco zajímavějšího (ať už to bude Alfa, "trapné" BMW nebo třeba Saab...). Proto říkám, že mi to přijde často jako nejlepší auto pro "obyčejné" lidi, kteří mají ale třeba strach z dražší značky, nebo z neznámého (kolikrát já už slyšel ten argument, že někdo koupil Škodovku proto, protože mu to opraví kámoš...).

Btw. že mám MX-5 a BMW je v mém případě čistě logický krok a zpětně vím, že jsem nemohl udělat líp, ale zároveň je to spíš o mých preferencích a potřebách než o tom, že bych si dovolil nějak glorifikovat MX-5 a/nebo BMW. Takže v zásadě z mého pohledu podobné vyústění jako výběr Superbu pro obchodního zástupce :D Sice to sem vůbec nepatří, ale nemůžu si pomoct - zatím jsem fakt nenašel auto, které by POHODLNĚ odvezlo rodinu kamkoliv, bylo rozumně praktické a pak bych s ním na slalomu zajel poměrně fajn čas a hlavně neměl pocit, že to auto nějak trpí nebo snad dělám něco, na co není stavěné (což v tu chvíli dělám :D ). To jen k BMW (330i E90)...

riderhenry
08. června 2019, 11:42
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Tak asi nemá moc smysl se se mnou vůbec bavit, protože Miatista jsem už 12 let (tehdy to ještě nebylo ani tak trapné :D ), BMW mám taky, navíc černé... A stejně si myslím, že Volvo je nejlepší auto pro většinu lidí, co vzhlíží k nějakému Audi a nakonec spíš skončí třeba u nějakého korejce nebo Škodovky. Myšleno jak ojeté, tak i nové (ale tam už hraje samozřejmě daleko větší roli finanční stránka). Ale image moc hodnotit nechci, to je samozřejmě zase věc trochu jiná. Pravda je, že v Mnichově člověk kromě Německé trojky moc nic jiného nevidí. Už to na mě působilo trochu moc přehnaně nacionalisticky :D . Ale třeba u nás v Brně mi přijde, že Volvo potkávám násobně častěji, než u předchozích generací.

riderhenry
07. června 2019, 22:28
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Jak psal Jakub - normální určitě nejsi ;) Normálnost se v tomto případě dá přeložit jako určitá konzervativnost, nebo možná spíš braní auta jako spotřebiče. Což se nás asi netýká... A trochu nesouhlasím s tím, že Volva jsou pro lidi v pletených svetrech - teď už to dávno neplatí a minimálně díky designu bych řekl, že naopak oslovují často lidi, kteří jsou znudění německou trojkou... Dřív to tak ale bylo. A proto si myslím, že Volvo má takový úspěch - jednak má obrovskou základnu lidí, co značku nemění, zároveň v posledních letech láká velké množství nových zákazníků super designem a určitou svěžestí.

riderhenry
07. června 2019, 15:30
0
Volvo S60 T5 R-Design: Funkcionalismus 21.století

Já jako takový "Volvista teoretik" souhlasím. Volva beru jako nejlepší auta pro "normální" lidi, kteří mají o něco víc peněz, které jsou do auta ochotni investovat. I když třeba taková XC90 mě úplně nebere, tak tyhlety normálnější modely se mi zdají super všechny (ale osobně jsem jel teda z aktuální řady jen ve V90, XC90 a XC40). Vlastní peníze bych za to nedal, protože mi v tom chybí trochu víc zábavy a emocí (byť je za to S60 chválená), ale pro známé bych určitě doporučil spíš Volvo, než Audi apod. Ostatně takhle dopadl i otec... Jen škoda, že nestihla vyjít nová S60 o rok dřív a tak šáhl po XC90, kterou moc nemusím a ani mě za tu cenu nepřesvědčila...

riderhenry
03. června 2019, 23:24
3
Peugeot 508 GT 225 EAT8: Střední třído, neodcházej!

Asi opravdu jedno z designově nejpovedenějších aut posledních let. Nicméně ten volant... Jestli se tohle udrží, nedejbože nastavuje nový trend napříč značkami, tak to potěš... A tu světlou linku pod předními světly si taky mohli odpustit. Určitě se nebojím, že by se to auto prodávalo špatně, ale jinak bych spíše uvažoval o Alfě (byť má asi chyb více, ale čekal bych od ní víc radosti), případně by se mi tam už cpala nová 3er 330i, která je přecijen trochu polotučnější. Ale jo, co nejvíc takových aut! Takový hezký protipól Opelu Mokka a Koleosu...

riderhenry
29. května 2019, 00:13
0
Za volantem: Chevrolet Corvette C5 - lidový supersport

Nejlepší argument pro LS je, že se často dává do toho auta, o kterém se nesmíme moc bavit :D Článek se mi líbí moc, trochu to člověku oživí ty vzpomínky na starší testy (pro mě asi hlavně) C6. Která sice podle předpokladů neměla, ale i tak drtila kde co. Možná by se mi líbilo trochu víc rozvést třeba reálné provozní náklady a celkově soužití s autem u nás. Tam by teprve mohly zaznít ty nejzajímavější argumenty, které Vette ještě víc vynesou do nebes. Sám bych nejraději dávno koupil desetiválcovou M5 (nebo možná pro bezdětné jako bližšího konkurenta M6) a jezdil s ní s dětmi po výletech, ale i když to auto může člověk koupit už i za celkem podobné peníze, provozovat asi těžko...

Nejvíc mě dostala hmotnost - to bych určitě nehádal! O cca 150 kg lehčí, než M3 E90, o M6 nemluvě... Fakt bych nečekal, že váhově bude srovnatelná s 911 nebo 135i.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

Hyundai i30 kombi 2018

Hyundai i30

kombi

259 999 Kč
cena
2018
rok výroby
120 koní
výkon
998 ccm
objem
Ford Focus 1.4i klima el. okna STK 2021 2001

Ford Focus

1.4i klima el. okna STK 2021

32 999 Kč
cena
2001
rok výroby
75 koní
výkon
1 388 ccm
objem
International Harvester Scout  1973

International Harvester

Scout

189 000 Kč
cena
1973
rok výroby
345 koní
výkon
5 700 ccm
objem
Hummer H1 HMMWV M998 1987

Hummer H1

HMMWV M998

699 000 Kč
cena
1987
rok výroby
110 koní
výkon
6 200 ccm
objem
Lincoln Continental Mark V 1977

Lincoln Continental

Mark V

320 000 Kč
cena
1977
rok výroby
166 koní
výkon
6 600 ccm
objem