načítám data...

ransom

JménoTomáš Chrastil
BydlištěNáchod
Registracepřed 9.3 měs.
Poslední aktivitapřed 1.9 hod.
Příspěvků ve fóru1
Komentářů u článků107
Pozitivních komentářů u článků44
Negativních komentářů u článků0
Možnostinapsat zprávu

Posledních 50 komentářů

ransom
dnes v 11:37
0
Jaký předpis byste nikdy neporušili (a s jakými si hlavu neděláte)?

Zakázaný to není. Jenom zlozvyk. A taky kdo pak má to auto uklízet od drobků a mastnoty.
Po kuřákovi je někdy auto fakt lahůdka. Vajgly a popel úplně všude a smrad jako v koksovně. To samé ale aj po dětech nebo po čoklech.

ransom
dnes v 08:09
1
Jaký předpis byste nikdy neporušili (a s jakými si hlavu neděláte)?

Beastar: Koukám, že máme stejnej zlozvyk. Taky žeru za volantem. Cestou do práce ne, to mám osm kilometrů. Ovšem jak jedu dál, klidně sežeru poslepu pytel rohlíků a čtvrt kila šunky. Znám jednoho magora - jezdili jsme montovat a servisovat Pobaltí, Rusko a tak - a ten neměl problém si v půli cesty za volantem otevřít vepřovku, oloupat cibuli a nakrájet chleba.

ransom
18. září 2019, 19:48
3
Jaký předpis byste nikdy neporušili (a s jakými si hlavu neděláte)?

Nejdřív mě napadlo, že jsem asi za život porušil úplně všechny paragrafy. Ale není tomu tak!
1) Nikdy nejezdím jednosměrkou v protisměru.
2) Vždycky uposlechnu pokynů uniformovaného policisty.
3) Nikdy nebráním rychlejšímu v předjetí, i když mám třeba o sto koní víc.
4) Nikdy neparkuju někde, kde bych překážel (typicky na vjezdu, před garáží).
5) Ani mě nehne rozjíždět se na přejezd, dokud bliká červeně.
6) Nikdy nekouřím na motorce. To ale možná bude tím, že nekouřím ani nikde jinde.
7) Nikdy nevozím děti bez sedačky. Děti mi do auta nesmějí.

ransom
18. září 2019, 05:29
0
Ich bin ein Moskauer: Stručná historie Moskviče

Myslím že nepletu. Moskal patřil tchýni a tchánovi. Těm prvním, už je roky nevídám.
Byl někdy ze začátku osmdesátých let. Kruhové výdechy byly přímo v polici za zadními sedadly a na pohled to vypadalo, jako kdyby tam někdo namontoval malé repráky. Průměr měly cca 10cm. Když si tam ženské odložily bundy, tchán nadával, že se mu potí zadní sklo.
Kdo ví, co to tenkrát do Mototechny dovezli. Na Východě dodnes potkávám i verze u nás nikdy neprodávané. Skříňový pickup, valníček, kombi bez zadních oken a pětidvéřový liftback - ne Aleko, ale opravdu karoserii 412 se šikmou zádí.

ransom
16. září 2019, 20:28
0
Ich bin ein Moskauer: Stručná historie Moskviče

Tak já pamatuju Moskaly spíš jako žrouty. Taky jsem jednoho proháněl - patnáctistovku 2140. Bral v běžném provozu mezi 8 až 10 litry. Ale tenkrát se spotřeba až tak neřešila. Kdo to prožíval a nebál se experimentovat, montoval na místo původního dvojkomorového karburátoru s mechanicky spřeženými klapkami karburátor ze Š-120. Ten měl klapku druhé komory ovládanou podtlakově.
Auto to bylo (ale jen na místní podmínky) celkem komfortní, aj ten motor byl docela čiperný (rozhodně bych ho nenazýval dýchavičným). Topilo to líp jak Škodovky, tenhle konkrétně měl dokonce výdechy topení na zadní okno. Nám to tehdy vyhovovalo stejně jako Rusům, v porovnání se světem to ovšem byl opravdu krám. Měli jsme v rodině třeba Cortinu, což bylo úplně jiný kafe. Přesto jsem s Moskalem jezdil rád. Citový vztah se neodvíjí nutně jen od objektivních kvalit. Stejně jsem v různých obdobích miloval Hundrtku, Trabanta nebo Wartburga.
Tady v Náchodě jeden pěkně zrenovovaný 2140 v zelené barvě pořád jezdí. Je radost ho občas potkat.

ransom
16. září 2019, 19:50
0
Ich bin ein Moskauer: Stručná historie Moskviče

Ani jsem si nevšiml, že by v článku byla zmínka o raketách? Ale máš v tom trochu hokej. Ciolkovskij byl jen a pouze teoretik doby předraketové. S reálným raketovým programem neměl nic do činění, ostatně zemřel roku 1935. Ten program vedl Sergej Pavlovič Koroljov a jen díky jeho tvrdohlavosti byl dotažený až k letům do Vesmíru. Semjorka byla původně mezikontinentální raketa, která vznikla poměrně detailním okopírováním VonBraunovy V2. Bez Von Brauna by se dopředu nehnuli ani Sověti ani Američani.

ransom
15. září 2019, 20:40
0
Když se řekne Citroën...

I po létech s láskou vzpomínám na kamarádovu Xantii. Půjčil mi ji na dovolenou v Chorvatsku a hydropneumatiku jsem si vyloženě užíval.
A DS-ko by asi bylo jediné auto, na které bych si připlatil za registrační značku.

ransom
15. září 2019, 20:25
0
Ich bin ein Moskauer: Stručná historie Moskviče

Šlo. Do diferáku se nasypalo cca půl kila jemných bukových pilin.

ransom
11. září 2019, 13:43
0
6 technologií, díky kterým mám rád nová auta

Proč... Protože na to vývoj sere. Technicky to není problém.
Politika kolem továrního car-audia je celá divná. Jak je možné, že všechny koncernovky v čele se Škodou v základním ozvučení hrajou vyloženě hnusně, když i to nejlacinější ozvučení může být fajné a neurážející? Aby lidi donutili připlácet nehorázné sumy za prémiové audio s logem nějaké "audiofilské" značky. Jak to, že za DAB rádio (modul v ceně několika desetikorun plus anténa) připlácíš u některých značek tisíce?
Nejlepší zvuk, na kterém jsem deset roků nepotřeboval vůbec nic měnit, mělo v základu laciné Aveo. Kolegové z branže mi nevěřili, že se to takhle už narodilo. Veškeré základní ozvučení se dá udělat doslova za pár korun, podmínkou jsou jen dobré repráky, což ale taky absolutně není problém. O audiu něco vím, takže je mi jasné, že za tím není šetření. Audiosystém v autě bude vždycky krok za aftermarketem, protože se vyvíjí zároveň s tím autem a to zabere čas. Jsou ale věci, které už tady mohly být dávno. Největším problémem nejspíš bude nenáročný průměrný zákazník. Ten je prostě spokojený, že mu v káře huhlá Blaník nebo Černá Hora, zvuk neřeší a doma leda čumí na bednu.

ransom
11. září 2019, 11:47
0
6 technologií, díky kterým mám rád nová auta

Zajímavý je, že aftermarket rádia gapeless přehrávání často svedou. Některá dokonce nejen s FLAC, ale i s MP3 soubory, se kterými to je trochu problém. Nejlíp to dovedou samozřejmě rádia s Androidem, protože to pak je čistě záležitost softu. Ale funguje mi tak třeba Kenwood DPX-7100DAB.
Jinak se to dá vyřešit přehráváním z lechtivýho mobilu. Jako audiofil používám v telefonu Neutron Player koupený asi za dvě kila.

ransom
07. září 2019, 12:20
2
6 technologií, díky kterým mám rád nová auta

Za mě jednoznačně škodovácký deštník. Nemusí se ručně vypínat po každém startování, když ho nechceš používat.
Doufám, že se to rozšíří napříč značkami, protože se mi škodovky nelíbí.

ransom
02. září 2019, 21:14
0
Stručná historie automobilové plavby

Můj děda po válce něco takovýho měl jako trofej. Pamatuju si jen jednu starou fotku, kterou jsem naposledy viděl někdy před čtyřiceti lety - tvar to mělo jako kapotovaná pramice na kolech. Plus babiččino vyprávění, že se v tom povozilo až osm lidí, protože se dalo sedět i ve schránkách na bocích pontonu. Snad to bylo po Němcích, Rusové by se s tím asi až k nám netáhli.
Drandili a pluli s tím v okolí Borovan a Trhových Svinů až do roku 49. Děda pak zdrhnul před bolševikama a obojživelník skončil snad u jeho příbuzných.

ransom
02. září 2019, 20:27
1
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

Konečně jsem měl čas to hledat. Kolegovo Clio. Vložku ochotně poskytla moje manželka. Chudák s tím jezdil několik dnů, než si toho všimnul.

ransom
01. září 2019, 19:24
3
Devět věcí, které udělají z vašeho auta "shamemobil"

To je nejstarší poznávací znamení prvních křesťanů ještě z doby kdy byli v Římě v prvním století terčem pronásledování. Řecké vyznání Iesu Christos Theu Hyios Soter, zkráceně Ichthys, čili ryba. Dvěma tahy nakreslená do prachu a rychle smáznutá. Po těch stoletích to zase přišlo do módy.
Pár takových jsem znal osobně. Nic proti, poslouchají metal i na pivo jsme chodili. Prdel ale je, když někdo auto s rybičkou koupí z druhý ruky, neví co to je a pak se k němu někde přihrnou neznámí srdeční lidé a začnou se s ním nadšeně vítat jako s bratrem.

ransom
31. srpna 2019, 10:36
0
Mercedes SL600: Ideál úspěšného muže

Hlavně ať proboha ceny neklesají. Aby se mi nestalo to co před pár dny. Totiž že jsem u stánku se zmrzlinou chvíli přemýšlel, co je tak divného na jinak 100% SLK200, se kterým tam přijuchal nějaký mládenec v kšiltovce. A ony to polské liťáky za bratru 1600Kč kus.

ransom
29. srpna 2019, 11:34
2
Co jsem zjistila na prezentaci nové Škody Kamiq

Mě jednou ve Voroněži nechali rozložit kufr v pancéřované místnosti. Kostka mejdla na praní omotaná kabelama na programování PLC vypadala na rentgenu vskutku zajímavě.

ransom
29. srpna 2019, 07:10
1
Co jsem zjistila na prezentaci nové Škody Kamiq

Já tomu od počátku říkám Kamiqaze. Kdyby zhebnul motor, mohl by to být Nikamiq.
Ještě jsem to neviděl in natura, ale tuším, že interiér bude za podobně dimenzovaný jako u Fabie, sedadla taky. Fotky mým obavám nahrávají. Ve Fabii se cítím asi tak jako rotvajler v přepravce pro jorkšíra.
Nenazýval bych to SUV, je to prostě crossover. Vůbec nic proti crossoverům, ale SUV musí mít kufr metr na metr a utáhnout přívěs s tunou písku. Jinak na něm není nic užitkového.

ransom
26. srpna 2019, 11:53
0
Násilí na silnici - už jste ho zažili?

To je hezká příhoda. Brácha vyprávěl podobné, když dělal tramvajáka. Tam se nejspíš k podobným situacím dá přimotat nejsnáz. Jako ostřílený rváč měl vždycky převahu a někdy i vděčné publikum. Zdrhnul prý jen jednou, když se mu do tramvaje nakýblovalo na Štrosmajráku kolem třiceti Baníkovců mířících na Spartu.

ransom
23. srpna 2019, 19:49
0
Násilí na silnici - už jste ho zažili?

Pro všechny případy mám za oknem kameru a na dosah ruky teleskop a pepřák. Za třicet roků jsem se ale s žádnou (ani slovní) přestřelkou nikdy nesetkal. Sám se snažím nikomu nepřekážet a nikoho nesrat a kdo se pokouší srát mně, ten mi může políbit prdel a zakukat. Svět je plný debilů a nevím proč se kvůli nim rozčilovat.

ransom
19. srpna 2019, 21:23
9
Kdo zabil evropské MPV?

MPV za to samozřejmě nemohou, ale mám vůči nim brutální averzi. Evokují ve mě představu rezignovaných otců, nasraných matek, vřeštících smradů, páchnoucích psů a hromad krámů. Brrr.

ransom
15. srpna 2019, 18:58
1
Lexus UX 250h: Rozmazlovat se je správné

A ve virtuálních zrcátkách je obraz samozřejmě proměnlivý, že ano.
OLED displej by mohla mít couvací kamera, pokud by ovšem nebyl sdílený ze zbytkem infotainmentu. Což zpravidla je.

ransom
15. srpna 2019, 18:56
1
Lexus UX 250h: Rozmazlovat se je správné

OLED se nehodí na zobrazování trvalého statického obrazu, protože trpí retencí. Po roce by to už nemuselo být ke koukání. Proto se taky OLED nepoužívají třeba jako informační panely. Takže myslím, že výrobci vědí proč to tam nedávají.

ransom
12. srpna 2019, 07:52
0
Ptejte se: Nové auto pro partnerku

Mrňavý auta mají svoje kouzlo, vždycky se mi hrozně líbily. Měl jsem Cinquecento, před třiceti lety Trabanta a v pohodě. Dnes bych koukal třeba po Daihatsu Copen. Ale: Onehdy jsem jel asi dva kilometry jako spolucestující v Cuore a bylo to ve dvou lidech jako tramvaj ve špičce. Levou ruku jsem si musel držet jako zlomenou, aby pán mohl řadit. To už je opravdu příliš malý, to už je fakt lepší skútr a pláštěnka.
V pětadvaceti jsem si strčil obě nohy za krk a odešel po rukou. Po letech fyzické práce dnes sice odnesu metrák do třetího patra, ale zato mám problém se pokrčit a vlízt do šéfova sníženého Superba. Takže nad SUV chrochtám blahem (nehledě na to, že do něj jednoduchým pohybem zasunu míchačku nebo metrovou klec s kanárem a krámy na týden na chatě).
No a když jde o ženskou - kei car budiž parádní doplněk pro mladou holku nebo pro dámu s vyvedenou snůškou. Pro mámu s dětmi a kočárkem nee.

ransom
07. srpna 2019, 20:25
1
Ptejte se: Nové auto pro partnerku

Některé ženské se větších aut bojí. Možná proto je tady ten požadavek "zvenku malé". Ve skutečnosti ale snadno a rychle zjistí, že se s větším autem jezdí úplně stejně jako s malým.
Ta moje byla kdysi zamilovaná do Cinquecenta, teď se nebojí s Outlanderem.

ransom
06. srpna 2019, 20:58
1
Ptejte se: Nové auto pro partnerku

Peugeot Rifter. Opel Combo life. Citroen Berlingo.
Já vím, že to nejsou auta na parádu a jízdní zážitky, ale ženská s kočárkem a dvěma spratkama potřebuje prostě otevřít dveře - vhodit kočár plus další krámy - ukotvit spratky - zabouchnout dveře - vyrazit. Prostě míň auto a víc přepravník. Nedumat nad tím, kterým koncem napřed a jak natočený se tam ten kočárek musí strkat.
Dá se to dostat s dostačující výbavou, dostačujícími motory a automatem.

ransom
06. srpna 2019, 20:18
2
Autonomie za starých dobrých časů

Opět se mi vybavil Neználek ve Slunečním městě...

Zatím došli naši cestovatelé na velké náměstí, kde stálo asi dvacet nebo třicet aut.
"Ode dneška jsou ve Slunečním městě zavedeny samočinné taxíky na dálkové tratě. Dřív jezdily tlačítkové taxíky jen po městě, ale na těchhle dálkových se teď může kamkoli," vysvětlil jim kouzelník.
Přistoupil k prvnímu autu, sáhl do štěrbiny za chladičem a vytáhl lepenkovou destičku. Byla na ní nalepena mapa človíčkovské země. Našel na mapě Kvítečkov, nakreslil tužkou cestu po silnicích ze Slunečního města do Kvítečkova, zasunul mapu zpátky a řekl:
"A teď se posaďte, zmáčkněte tlačítko a můžete jet. Auto vás už samo doveze. Budete-li se chtít zastavit, zmáčkněte tuhleten knoflík. Až budete chtít jet dál, zmáčkněte ho znovu. To je celé řízení. Nic těžkého to není."
"To je nějaké kouzelné auto, či co?" zeptal se Strakáček.
"Ne, docela obyčejné dálkové taxi. Viděli jste, že jsem nakreslil na mapě cestu, kudy máte jet. Uvnitř je elektronkový přístroj a ten auto samočinně řídí po předepsané trati. A když vás doveze, vrátí se stejnou cestou zpátky." Naši cestovatelé nastoupili a usadili se vedle sebe na měkkém sedadle. Kouzelník za nimi zavřel dvířka, Neználek zmáčkl tlačítko na rozvodné desce a auto se rozjelo.

ransom
05. srpna 2019, 21:09
3
Ta nejhorší auta, ve kterých můžete vyrazit na první rande

Já svoji druhou manželku sbalil na červený Cinquecento Sporting.

ransom
21. července 2019, 08:00
1
Zpraseno v překladu: Názvy aut, které se vskutku nepovedly

Mezi různými jazyky se to ještě dá pochopit. Kdysi v 80. letech jsem objevil někde v Jindřišské nebo na Senovážném náměstí vedle jednoho vchodu velikou ceduli Útvar Dopravních Investic. Malými literami to bylo napsáno celé a nad tím se skvěla velikými literami vyvedená zkratka...

ransom
18. července 2019, 10:19
1
Autíčkář se ptá: Jaký je nejlepší materiál čalounění sedadel?

Kůži pod prdelí vyloženě nesnáším. Ani v autě, ani na nábytku. Klouže to, lepí se to. Na vyhřívané kůži mám vždycky dojem, že jsem se pochcal. I když je pravda, že se zasviněné kožené sedadlo dá snadno a rychle vyčistit WAPkou.
Za mě jednoznačně mikroplyš.

ransom
17. července 2019, 06:36
0
Hyundai Kona Electric Power: Naco Teslu...

Přít se určitě nebudu. Že můžeme mít naprosto odlišný vkus je možná jedna z posledních opravdových svobod.

ransom
15. července 2019, 21:22
3
Autíčkář se ptá: Jaký je váš vysněný roadtrip?

Ještě jeden nápad: Poznávací okruh po německých a rakouských ekologických zónách, ideálně Wartburgem 353.

ransom
15. července 2019, 21:12
0
Hyundai Kona Electric Power: Naco Teslu...

Kona, to je ještě docela pěkný auto. Znám se s jedním eko-nadšencem, co si mezi prvními pořídil Leafa. V pomněnkové metalíze. Vypadá to jako jako pro blbou bloncku s příšerným vkusem. Varoval jsem ho, že kdyby mu došly baterky někde u lesa, mohl by ho omylem znásilnit nějaký ukrajinský kamioňák.

ransom
15. července 2019, 20:43
1
Autíčkář se ptá: Jaký je váš vysněný roadtrip?

Za dvou podmínek (že bych byl bohatej a že by se akce z roku 2013 opakovala) bych se s chutí zúčastnil příštího memoriálu Peking-Paříž. Auto ještě nemám vybraný.

ransom
10. července 2019, 11:53
2
Tudy cesta nevede aneb Slepé uličky automobilové bezpečnosti

Ihned mě napadá Demolition Man a rychletuhnoucí pěna...

ransom
02. července 2019, 14:09
0
Škoda Karoq TDI DSG 4x4: Kroq vpřed?

Mongolismus vypadá jinak - viz Fiat Multipla.
(Já si z toho srandu dělat můžu, protože jsem jednoho Downem postiženého měl v blízkém příbuzenstvu a byl to miláček celé rodiny.)

ransom
02. července 2019, 13:29
0
Škoda Karoq TDI DSG 4x4: Kroq vpřed?

Nevím tedy jak zmiňovaní chalupáři. Jako chatař si ovšem nedovedu představit, že bych z Outlandera s velice pohodlnými seslemi, velikým kufrem a 170 hp na LPG přelezl ausgerechnet do tohohle a ještě vysolil milión.

ransom
13. června 2019, 20:17
4
Autíčkářovy rady na cestu do Chorvatska

Boží! Krátké, výstižné.
(Když já tam ale dycky jezdil rád...)

ransom
09. června 2019, 21:24
0
Citroën U55 Currus Cityrama: Retro autobus z budoucnosti

To je mazec. Čtu článek, koukám na fotky - a první co se mi vybavilo, byl Neználek ve Slunečním městě. Spěchám to sem napsat a on už byl někdo rychlejší.
Podobným (ale jednopodlažním) autobusem jeli Neználek, Špinda a Knoflenka do ZOO.
Pro zajímavost: Nevím přesně, jak byly popisované zázraky techniky vyobrazené v originále. V českém vydání se ale vyřádil ilustrátor Jaromír Zápal. Ten chlap měl místo obrázků pro debilní bolševickou agitku dělat designéra.

ransom
09. června 2019, 21:09
0
Ford Tourneo Custom: Vysoká očekávání

186cm, 85 kilo. Nevím, kde je přesně problém. Nevejdu se do Oktávie, blbě se mi leze do Superba, Maďarsko ve VW Caddy bylo pro mě jako mučidla. O cestě do Běloruska ve trojkové Fabii radši ani nemluvím. Asi prostě potřebuju kolem sebe nepatrnou rezervu prostoru navíc.
V Transitu mi největší záhul dávalo téměř kolmé spolujezdecké opěradlo a kolena opřená o palubovku. Po šestnácti hodinách v roli pasažéra jsem byl zralý na rehabilitaci.
V trojmístném Sprinteru se rozvalím jako v luxusním sofa a dva lidi mého vzrůstu se vedle na lavici vejdou s lokty a před koleny jim zůstane dobrých deset centimetrů.
Tady v recenzi je mikrobus. Takže předpokládám, že tam ten prostor bude velkorysejší.

ransom
09. června 2019, 20:21
0
Ford Tourneo Custom: Vysoká očekávání

Mě by zajímalo spíš zhodnocení čistokrevné dodávky. To jest tři místa a za nimi plechová přepážka. V předchozích generacích Transita jsem se sotva vešel za volant a spolujízda (byť jsme jeli jen ve dvou) byla pro mě noční můrou.

ransom
31. května 2019, 22:34
0
Lancia Stratos Zero vs. Ferrari Modulo: Souboj mimo realitu

Zeleného Stratose na křídovém papíře jsem měl jako kluk pověšeného nad postelí. Tenkrát to vyšlo v nějakém souboru plakátků, co vydávalo Národní technické muzeum, ovšem s popisem Bertone Stratos.
Vydržel jsem na to zamilovaně čumět celé hodiny. Jenom jsem se tehdy nedokázal rozhodnout, jestli bych nechtěl ještě radši Fiat 125, co stával v naší ulici. Taky Ital.
Dnes bych šel jednoznačně do Stratose. Kdybych teda kurva neměl tak neohebná záda a hnáty.

ransom
25. května 2019, 22:27
1
Fiat Downtown: Futuristický veterán

Na kole nebo na fichtlovi bych se chtěl potkat s tramvají ještě o kousek míň. To dá rozum.
Na skůtru nebo na kole asi nebudeš vozit dítě v hustém městském provozu, pokud to máš v hlavě v pořádku. V miniautu už ano. Dveře a střecha dávají falešný pocit většího bezpečí. Rozdíl mezi malým autem a těsným minivozítkem při nehodě samozřejmě bude.
Jezdil jsem na kole do práce dvacet roků. Denně, za každého počasí, po celý rok. Chybí mi to, ale už nechci pokoušet osud. Pravděpodobnost, že mě v autě rozdrtí kamión je přeci jen nižší.

ransom
24. května 2019, 22:00
1
Fiat Downtown: Futuristický veterán

Rozhodně bych v tom nechtěl zažít full contact s tramvají, autobusem či náklaďákem. Možná by podobná vozítka mohla mít něco jako cyklostezky.

ransom
24. května 2019, 10:06
0
Neoplan Jumbocruiser: Ten největší

Krásné. Myslím že jako kluk jsem ho tu a tam potkal u Parkhotelu v Holešovicích.
Jestlipak se tu někdy objeví třeba Ural 4320 nebo podobná specialitka?

ransom
23. května 2019, 08:37
0
Vykradači hrobů, nechte Pumu odpočívat v pokoji

Ty jsi mi rozkopal bábovičky a já to povím mámě!
(bod ode mě)

ransom
22. května 2019, 19:44
1
Vykradači hrobů, nechte Pumu odpočívat v pokoji

Mě ze všeho nejvíc sere, že se ten protivný, všudypřítomný, škodovácký big mac pro české burany jmenuje stejně jako tátova nádherná Octavia z roku 1960.

ransom
19. května 2019, 07:26
1
Autíčkář se ptá: Jakou techniku používáte při ovládání volantu?

Tak já většinou popojíždím v koloně, takže si ruce zkřížím za hlavou a řídím kolenem.

ransom
16. května 2019, 12:14
1
Volkswagen ID.3 slaví předprodejní úspěch. Na šampaňské je ale ještě brzy.

Víte co je zajímavý? Že jsem velkej fanda všeho, co je na elektriku. Že jako energetik nemám až tak úplně problém si představit vývoj zdrojů a sítí tak, aby se na tu elektriku postupně dalo přejít. Že jsem de facto ideální cílová skupina elektromobility, protože jezdím denodenně krátké trasy kolem komína a měl bych aj kde nabíjet. Ty asi dvě nebo tři svezení se mi taky líbily. Ale přes to všecko bych žádný současný elektromobil nechtěl ani za nic...

ransom
16. května 2019, 12:00
0
Ptejte se: Jaké první auto?

Na první rok ježdění jsem kdysi holce nechal svoje Cinquecento Sporting. Bytelná, vepředu překvapivě prostorná motokára, která jela skoro sama, aj do kopce padesátkou na pětku jí nevadilo. Dnes bych radil Seicento, což je v podstatě téměř totéž. Párkrát si s ním někde drcnout, převalit ho do škarpy na bok, zkusit si sejmout svého prvního důchodce a pak to zrovna zahodit.

Poslední komentáře

Poslední inzeráty

MG ZS X-Power bodykit 2005

MG ZS

X-Power bodykit

69 900 Kč
cena
2005
rok výroby
111 koní
výkon
1 994 ccm
objem
Ford Mondeo 2.0TDCi, 103kW 2014

Ford Mondeo

2.0TDCi, 103kW

232 000 Kč
cena
2014
rok výroby
103 koní
výkon
2 000 ccm
objem
Chevrolet Camaro Y87 power pack, V6 3.8, 2000 2000

Chevrolet Camaro

Y87 power pack, V6 3.8, 2000

85 000 Kč
cena
2000
rok výroby
200 koní
výkon
3 800 ccm
objem
Ford Mustang  2004

Ford Mustang

160 000 Kč
cena
2004
rok výroby
190 koní
výkon
3 908 ccm
objem
Mercury Marauder  2003

Mercury Marauder

323 000 Kč
cena
2003
rok výroby
305 koní
výkon
4 600 ccm
objem