načítám data...

Lesney´s No.31 - Lincoln Continental 1966 - část poslední

03. února 2019, 14:09 16 komentářů PlusOne

Jdeme do finále. Nebo ne?

zobrazit celou galeriiPavel P......: Lesney´s No.31 - Lincoln Continental 1966 - část poslední

Minule jsem skončil tím, že karoserie je v laku, a jsou na ní domalované neodpovídající prvky – přední blinkry, které se na autě v tu dobu nevyskytovaly, a zadní světla, která také nebyla správně. Auto jednoznačně ukazuje na model, který měl přední blinkry v nárazníku, a zadní na ploutvích, orámované chromovým rámečkem. Znamenalo to jediné – odbarvovač.

Auto jsem tedy odbarvil, opláchl, osušil, a znova stříkl fillerem. Počkal jsem den, a rozhodl se opět lakovat, tentokrát jsem chtěl ředit obráceně, a to sice modrou do bílé. Odměřil jsem dva mililitry bílé, kterou jsem předtím pořádně rozmíchal, a pustil jsem se do rozmíchávání modré, aby se mi lépe natahovala do stříkačky. Jaké bylo moje překvapení, když mi na míchací špejli ulpěla po otření dna stříbrolesklá hmota… měl jsem opravdu metalízu, kterou jsem si pro první lakování pořádně nerozmíchal, proto barva vyšla tak tmavá. Chybami se člověk učí, takže jsem tentokrát rozmíchal pořádně, odměřil dva millitry modré (teď už metalízy :-) ), a doplnil třemi mililitry ředidla. Pohrál jsem si s nastavením kompresoru i pistole, takže mi barva vycházela v jemné vrstvě, nestékala, a při druhé vrstvě krásně kryla a slévala se do sebe. Perfektní. Výsledek sice barevně neodpovídal původní barvě (už zase…), ale barva byla nádherně slitá, bez viditelných vad, na sluníčku lehce do modrozelenkava, měl jsem opravdu radost. Bohužel, ani toto nebyla konečná. Ve spěchu jsem nenechal lak dost vytvrdnout, chtěl jsem se co nejdřív posunout dál a honem honem udělat zadní světla – olepil jsem prostor zadních lamp maskovací páskou, se kterou jsem pak při sundávání strhl i část modré barvy. Na jednom místě mi navíc barva zatekla pod pásku, takže lakovat bych stejně musel znova. Překvapilo mě, jak tenkou jsem vlastně barvu udělal, a rozhodl jsem se při příštím lakování stříkat z větší blízkosti, abych nanesl trošku silnější vrstvu, hlavně druhou.

Takže do třetice všeho dobrého, opět sundat barvu, osušit, a stříknout fillerem. Už v tom mám celkem praxi. Barvu jsem tentokrát neředil bílou, nechal jsem ji tak, jak byla, jen pořádně rozmíchal 1:1 s ředidlem, a dal jsem karoserii po vytvrdnutí filleru dvě pořádné vrstvy. První lehce jen na chytnutí, druhou poctivou, pro jednolitost a pěkný efekt. Nechal jsem barvu vytvrdnout pár dní, mezitím jsem koupil červený Sharpie značkovač (ke stříbrnému, zlatému a bronzovému), a ano, správně, “vyrobil” jsem s jeho pomocí zadní světla. Nejdřív stříbrný podklad po celé ploše budoucí lampy, a poté červený fix, a nechat kolem světla tenký rámeček stříbrné. Ještě jsem opatrně obtáhnul kliky. Tento postup se mi celkem osvědčil, takže do budoucna mám asi jasno, jak na to. Nechal jsem značkovač den vyschnout, a poté jsem modelu dal tři vrstvy bezbarvého laku, aby barva dostala hloubku. Po dvou dnech jsem model smontoval – opatrně vrátil zpátky plastové prosklení, interiér, držák kol, podvozek, a všechno to pojistil dvěma šroubečky M2 s čočkovou hlavou a vnitřním šestihranem. Musel jsem dávat podložky, jsou necelý půlmilimetr silné, takže nepřekážejí. Výsledek vidíte na fotkách…..přidávám ještě foto před a po, pro srovnání.

No, a na konec ještě dodám, že tímhle s Lincolnem bohužel nekončím, když jsem se šel pochlubit svým výtvorem zbytku rodiny, manželka při přebírání od staršího syna model upustila na zem tak nešťastně, že odprýskla barva na předním blatníku…..aktuálně tedy počtvrté v plniči, vlastně už po laku, a protože odstín i provedení se nezmění, dávám sem článek s fotkami už teď, a rozhodl jsem se, že o dalším autě k renovaci nechám rozhodnout vás, čtenáře. Do příští neděle (tedy za týden) čekám návrhy, kterému z aut se věnovat dál.

Jako tři kandidáty jsem vybral číslo 7 – Ford Anglia, který býval kdysi světle modrý, než ho nějaký dobrák přetřel načerno, pak tu mám číslo 44, Rolls-Royce Phantom, který pravda černý byl, ale už moc není, a jako poslední tu mám číslo 70, sypač Ford, který opravdu sype, ale už viděl lepší časy….fotky aut přikládám, a těším se na návrhy.

 


Nový komentář

Komentář úspěšně přidán.

Komentáře

Perníček
03. února 2019, 15:23
1

Pěkná práce, já bych asi na to neměl nervy. Vidím to i u svého dědy, který si na Vánoce nadělil na seskladání model Hondy RC-166 v měřítku 1:12... Jeden špatně lepící potisk, jeden špatný pohyb a může lakovat kapotáž znova, o špatném chytání se červené barvy na nádrži ani nemluvit, tu lakoval asi 4-krát.
Jinak hlasuji pro č.7 - Ford Anglia , protože Harry Potter. :D

reagovat
Irwinek
03. února 2019, 16:06
0

práce perfektní, čtení k odpolednímu čaji taky :-D
hlasoval bych pro Rollse, ale já měl stříbrného, není tenhle taky přelakovaný? V Benediktské mají červeného.
Opravdu bych Tě neukecal na jednu kastli?

reagovat
PlusOne
03. února 2019, 18:38
0

Když ho hodím do Googlu, tak mi to taky černý nenajde ( https://www.google.com/search?q=lesney+rolls+royce+phantom+v+no+44&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPgYSljKDgAhXNalAKHQDSCUoQ_AUIDigB&biw=1920&bih=955 ), nicméně barva vypadá, že je původní...nevím. Asi bych pro něj zkusil namíchat světle hnědou metalízu, mám ještě Jaguar Mk10, ten má barvu hodně podobnou, tak bych ji využil na dvě auta....
Hele, kastli asi zvládnu. Aktuálně si moji kluci vybrali každý jedno auto z Hotwheels angličáků, které děláme spolu, tak jestli k tomu přidám ještě jedno auto, mi asi bude jedno ;-) Kdyžtak mi pošli mail na plusone(uzenáč)email.cz, a domluvíme se ;-)

PlusOne
03. února 2019, 18:47
0

Dodávka byla původně tmavě modrá, Toyota 2000GT zas žlutá....kluci si vybrali poměrně zajímavé barvy, lakovat budem někdy v týdnu :-) Zatím je nejvíc bavilo matlat barvožrout a oškrabávat...stříkali jsme i do plniče, v pracovně smrad, oblaka aerosolu, a kastle netknuté....no sranda no :-)

Irwinek
03. února 2019, 19:13
0

Písnu, dík :-D
Dobře, že jsi kluky zapojil :-D je dobře, když uvidí, jak něco vzniká, budou k tomu mít jiný vztah, a kdo ví, třeba se tím jednou budou živit :-D

ja
jazet
04. února 2019, 10:32
0

Hlasuju pro náklaďák.

reagovat
Jakub Pospíšil
04. února 2019, 10:57
0

Sypač Ford vypadá konstrukčně nejzajímavěji, hlasuju pro něj.

reagovat
Adam Forman
04. února 2019, 12:16
0

Sypač Ford! Jednoznačně :-)

reagovat
PlusOne
04. února 2019, 12:45
0

Takže zatím
Anglia - 1
Rolls - 1
Sypač - 3
....nu což, může být sypač :-) Ale ještě je týden čas :-)
Jen vymyslet, jak trošku srovnat tu korbu, v jednom místě je lehce zmáčklá, asi jak na něj někdo stoupnul...

reagovat
PachezZ
04. února 2019, 14:46
0

Pěkná práce
+sypač :))

reagovat
custom1
05. února 2019, 07:16
0

Páni, to je paráda! Skvělá práce!
Mohl bys mi, prosím, napsat, jaké fixy přesně používáš? A když je použiješ (třeba zadní světla), jestli fix zaschne, nebo je nutné poté model přestříkat bezbarvým lakem?

Jinak já hlasuji pro Ford Anglia a renovaci do stylu, jak ji měl Harry Potter (světle modrá s bílou střechou)... :)

reagovat
PlusOne
05. února 2019, 08:30
0

Používám Sharpie Metallic - stříbrná, zlatá, bronzová. Červená, kterou mám, je taky permanentí, ale nekryje tak hezky, musí se dát víc vrstev, a soustředit se na jedno místo. Vyřeším koupí jiné.
Ty metalické zasychají téměř okamžitě, dají se použít na jakýkoliv povrch, a neměly by jít smazat, já stejně model lakoval čirým lakem, takže jsem to "počmáral" pod lak...

custom1
05. února 2019, 13:12
0

Díky za tip, podívám se po nich.

Prymus
05. února 2019, 14:20
0

Hlasuji pro Angliu ;)

reagovat
Goldies
05. února 2019, 22:22
0

Parádní práce! A jasně že sypač :-) už jen pro tu náročnost :-)

reagovat
PlusOne
11. února 2019, 08:53
0

Takže končím hlasování, vyhrál sypač, takže v příštím díle (snad) bude sypač :-) Díky!

reagovat