načítám data...

Lesney´s....kam dál?

21. srpna 2019, 11:44 18 komentářů PlusOne

O dalším modelu bych chtěl opět nechat rozhodnout Vás, čtenáře. Do neděle můžete hlasovat v diskuzi.

zobrazit celou galeriiPavel P......: Lesney´s....kam dál?

Vypadá to, že bych mohl mít příští týden trošku volněji, takže kromě práce kolem domu budou na programu i nějaké ty modýlky. Jeden z nich je práce pro Irwinka, model, který se mi válí na stole už neřestně dlouhou dobu, a o tom, co jinak dál, nechám opět rozhodnout vás – čtenáře. 

Foto zatím ilustrační, reál dodám večer – EDIT 18:30 – reálné fotky přidané, více v galerii. 

Jako první tu mám domíchávač, který za jízdy skutečně otáčí bubnem. Konstrukčně je poměrně zajímavý, je na něm spousta plastových částí, a bude s ním hodně piplavá práce. Detailů je poměrně hodně.

Další je Rolls-Royce Silver Shadow. Model je hodně opotřebovaný, zajímavě řešená je přední část, chladič a světla jsou součástí podvozku. Kolečka jsou, stejně jako u Cougaru, gumová, navlečená na bubnech. Přední náprava tentokrát není řiditelná.

Třetím kandidátem, resp. kandidáty, je dvojice modelů Ferrari Berlinetta. Oba modely jsou hodně hrané, jeden má KO sklo (mám náhradní), a druhý pro změnu podvozek. Opravitelné to ale zcela jistě je. Udělal bych oba, jeden co nejvíce podobný originálu, druhý nějaký custom (v tom případě prosím o nápady do diskuze).

Posledním kandidátem je souprava Mercedes trucku a návěsu. Oba jsou dobité, bez zaplachtování (mám repliky), nejedná se o nic složitého, přesto by to mohl být zajímavý projekt. 

 

Jsem sám zvědavý, co si publikum zvolí ( i když po předchozím hlasování mám asi celkem jasno, co to bude :-) ).

Takže do 25.8.2019, 24:00!!


Pro přidání komentáře se přihlašte nebo registrujte

Komentáře

custom1
21. srpna 2019, 12:18
0

Já hlasuji pro ten nákladní Mercedes. Barva nejlépe modrá, rám červený. Především se ale přimlouvám za zvýraznění detailů: černý nárazník, bílá/stříbrná světla, černá mřížka chladiče se stříbrným logem atd.
Něco v tomto stylu (viz obr.).

reagovat
PlusOne
21. srpna 2019, 12:28
0

Kdyby se mi podařilo (třeba v sadě) sehnat jiný nákladní Mercedes, neměl bych s jinou barvou problém. Takto bych zatím chtěl barvu zachovat, i když pro detaily je prostoru spousta. Černý chladič, nárazník atd. určitě půjde.

custom1
21. srpna 2019, 12:48
0

Tak jo, barvu nechám na tobě. :)

Tomino
21. srpna 2019, 12:38
0

Dávám hlas Ferrari, i když i ten domíchávač má mé velké sympatie, dávám ho tak jako volbu číslo dvě :-)

reagovat
Irwinek
21. srpna 2019, 21:31
0

Kromě toho nákladáku jsem dnes na všechny koukal v benediktinský, taky nějaký autobus. Ta míchačka vypadala excelentně. Zítra se tam stavím a vyfotím, pošlu.
Pokud by sji s tím shadowem neměl jiné plány, koupím ho nebo vyměním za něco , co by Tě zaujalo víc - parní válec, další klanicák, porsche, gt 40,......

reagovat
Skipper
22. srpna 2019, 08:51
0

Ač anglofil, tak hlasuji pro Ferrari.

reagovat
PlusOne
22. srpna 2019, 15:54
0

Netřeba mít výčitky, tohle Ferrari je "Made in England" ;-)

ToMyx
22. srpna 2019, 16:31
0

Dávám po jednom bodu dvěma kusům Ferrka;-)

reagovat
k.
k.ik
23. srpna 2019, 19:16
0

když jsou hračky trošku větší

reagovat
Goldies
23. srpna 2019, 22:18
0

Rozhodně domíchávač :-) Jsem zvědaví jak to vypadá vevnitř!

reagovat
ho
hottmi
24. srpna 2019, 15:55
0

Zdravím, pozorně jsem si přečetl tvoje postupy a měl bych pro tebe pár rad. Autíčko se dá rozebrat i bez vrtání. Jde roznýtovat a opět zpět zanýtovat. Nemusí se ničit vrtáním. Jinak postup docela v pohodě. Pokud ti jde o co největší zachování autentičnosti, tak uber na detailech, na původních jich nikdy moc není. Řada Matchbox RW se vyráběla v letech 1953 - 1969 a v tehdejší době se spoustu věcí dodělávala ručně. Po vyleštění sklíčka ho zkus namočit do leštidla na podlahy nějaký Sidolux a pod., nech pořádně zaschnout a uvidíš ten lesk. Jinak autíčka byla stříkaná pouze barvou a ne další vrstvou laku. (jenom připomínka). Pokud máš zájem a FB, tak se koukni na stránku Angličáky, opravy, úpravy, rady, tipy a triky. Jsou tam šikovní kluci a umí i dekály. V žádném případě to mení myšleno jako kritika. Milan

reagovat
PlusOne
26. srpna 2019, 08:49
0

Děkuju za komentář, nevěnuju se tomu koníčku dlouho, neznám všechno, a dobře míněné rady jsou vždycky vítané. O FB stránce jsem nevěděl (asi proto, že FB nemám), ale přes manželčin účet tam určitě mrknu..

Zd
Zdeno
25. srpna 2019, 01:00
0

Já bych byl pro Ferrari, ale v červené a s plnými chromovými koly jako má vystavený Rolls-Royce.
Snažil jsem si ho tak sám doma vylepšit. Červená k Ferrari patří a jiné disky mělo pro americký trh
v r. 1969. Zaujala mne ale i informace,že lze zakoupit repliky některých dílů.Některé bych uvítal.
Nepochopil jsem ale příspěvek,kde se někdo zmiňuje o rozebrání bez odvrtání.To bych chtěl vidět.
Zdeněk

reagovat
ho
hottmi
25. srpna 2019, 08:16
0

Co se týče rozebrání bez vrtání viz. můj příspěvek s odkazem na Facebookovou stránku. Tam je vše vysvětlené.

Adam Forman
25. srpna 2019, 09:45
0

Já jsem rozhodně pro domíchávač! Zbožňuju hračičky, otevírací dveře apod.

reagovat
PlusOne
26. srpna 2019, 08:51
1

Abych to tedy uzavřel, míchač dostal dva hlasy, ferrari čtyři, a mercedes jeden....takže další model je jasný, budou Ferrari - jedno pokus o původní, a druhé půjde do červené...nevím, jestli seženu plná kola, můžu tam prozatím dát to, co tam je teď a třeba časem, když seženu model s plnými, který už jednou mám...

reagovat
Zd
Zdeno
27. srpna 2019, 19:45
0

Plná kolečka na Ferrari seženete koupí třeba nějakého R+R - polo vraku 50-80 Kč, který se na Aukro objevuje.
Doporučuji se podívat na aukci Matchbox vždy v neděli na večer tak od cca 19.00.A až se vám bude váš líbit,můžete se pokusit si vyrobit z něj kabriolet zrovna jako z bílého Mustanga, který se taky nechá koupit
někdy i do 100.
Je zajímavý i tím,že má natáčecí nápravu.Vybaven technicky jste,jak jsem se dočetl,teď už stačí mít odvahu a máte z polo vraku model, který Matchbox nikdy nevyráběl. Složenou střechu si vyříznete z plastu a vzor
najdete na jiném modelu třeba R+R kabriolet.
Přeji trochu volného času a trpělivosti pro opravené modely . Zdeněk

PlusOne
28. srpna 2019, 09:35
0

Přesně tak jsem to s těmi kolečky myslel :-)
Jinak děkuju za tipy a komentář, každý ohlas potěší, i ty ne úplně pozitivní....člověk má aspoň motivaci se někam posunout (tím neříkám, že zrovna Váš komentář řadím do té negativní kategorie, vůbec ne ;-) )